Güncelleme: 06:06 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"taklit" Haberleri

Toplam 13 sonuçtan 1 ila 13 arası haber.
Taklit ve hileli 386 ürünlerin listesi açıklandı Taklit ve hileli 386 ürünlerin listesi açıklandı 14 Ocak 2020 Salı

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürünü kamuoyuyla paylaştı. İşte bakanlığın paylaştığı liste HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İthalatta yeni dönem başlıyor İthalatta yeni dönem başlıyor 02 Mayıs 2016 Pazartesi

1 Mayıs'tan itibaren hayata geçecek olan yeni sistemle ithal ettiği bir ürün sahte çıkan firma mercek altına alınacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tarım Bakanlığı hileli gıda ve işletmeleri açıkladı Tarım Bakanlığı hileli gıda ve işletmeleri açıkladı 02 Ocak 2016 Cumartesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda ürünlerinde standart dışı madde kullanan firmaları açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Marketlerde yeni dönem: Konuşan etiket! Marketlerde yeni dönem: Konuşan etiket! 31 Temmuz 2015 Cuma

Yeni yıldan itibaren market raflarındaki ambalajlar, tüketiciye ürünü anlatacak. Tüketici fahri müfettiş gibi ürünleri denetleyebilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bitki çaylarında taklit ve değişim sahtekarlığa son veren yöntem! Bitki çaylarında taklit ve değişim sahtekarlığa son veren yöntem! 10 Temmuz 2015 Cuma

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde geliştirilen analiz yöntemi, bitki çaylarında taklit ve tağşişin tespitini yapacak. Analiz yöntemiyle, tüketicinin kandırılmasının engellenmesi amaçlanıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran Amerikan uçak gemisinin  kopyasını inşa ediyor İran Amerikan uçak gemisinin kopyasını inşa ediyor 24 Mart 2014 Pazartesi

CNN'nin bildirdiğine göre İran, gizli bir şekilde Amerikan uçak gemisinin kopyasını inşa ediyor. Amerikan istihbaratı gemi inşaatının uydu görüntülerini elde etmeyi başardı. ABD resmi makamları ise İran’ın bu sınıftaki bir gemiyi inşa edebileceğine veya inşa edilse dahi geminin işlevsel olacağına inanmıyorlar. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakanlık tarafından yasaklanan 8 ürün! Bakanlık tarafından yasaklanan 8 ürün! 19 Kasım 2012 Pazartesi

Taklit ve tağşiş yaptıkları iddiasıyla tüketiciyi yanıltan firmalar listesini yayınlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 8 firma ve bu firmaların ürettiği 8 ürünü teşhir etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İPhone 5'in orjinalinden önce taklidi geldi İPhone 5'in orjinalinden önce taklidi geldi 05 Nisan 2011 Salı

Haziranda piyasaya çıkacak olan iPhone 5 cep telefonlarının sahteleri Türkiye'ye sokulmak istenirken Atatürk Havalimanı'nda ele geçirildi.. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mesut Yılmaz'ın destekleyeceği 2 parti Mesut Yılmaz'ın destekleyeceği 2 parti 20 Mart 2011 Pazar

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, 12 Haziran'da aday olmayacağını söyledi. Yılmaz seçimelerde destekleyeceği iki partiyi açıkladı. Yılmaz'a göre AK Parti, Anavatan'ı taklit etti ve çok büyüdü... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sigaraya başlama yaşı 11'e kadar düştü Sigaraya başlama yaşı 11'e kadar düştü 09 Şubat 2011 Çarşamba

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana İl Temsilcisi Mehmet Aslanbaba, günümüzde sigaranın zararlarını bilmeyen kalmadığı halde, çevre etkisi, özenti, taklit gibi sebeplerle sigaraya başlama yaşının 11'e kadar düştüğünü söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kur'an'da haber verilen konuşan karıncalar Kur'an'da haber verilen konuşan karıncalar 26 Ocak 2011 Çarşamba

1400 yıl önce Peygamber Efendimize (asm) indirilen Kuranın Allah'ın kelamı olduğunu ispatlayan pek çok mucizevi özelliği var. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'PLATONİK AŞK YAŞIYORLAR!' 'PLATONİK AŞK YAŞIYORLAR!' 23 Kasım 2010 Salı

İttifak yapmaları gündeme gelen iki partiye yüklenen Başbakan, "BDP ve CHP'nin platonik aşk yaşadıkları ortaya çıktı. CHP lideri, Diyarbakır gezisinde 'Aşk ölmez eğer gerçekse' diyerek bir nevi BDP'ye ilan-ı aşk eyledi" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yahudi psikolojisini anlamak mümkün mü? Yahudi psikolojisini anlamak mümkün mü? 17 Ağustos 2010 Salı

Kendileri dışındaki insanları "2. sınıf canlı" olarak nitelendiren bir ırkın psikolojisini, Yahudileşme temayülünü bir hayat tarzı olarak yaşayan zihniyetin psikoloji nasıldır, anlaşılabilir mi? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler