Güncelleme: 05:02 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"şia" Haberleri

Toplam 18 sonuçtan 1 ila 18 arası haber.
Ali Karahasanoğlu: Süleymani’nin öldürülmesine niye sevineyim? Ali Karahasanoğlu: Süleymani’nin öldürülmesine niye sevineyim? 04 Ocak 2020 Cumartesi

Irak’ın başkenti Bağdat’ta, Büyük Şeytan ABD tarafından yapılan füze saldırısında hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis sonrasında Türkiye'den İslamcıların büyük ekseriyeti adeta zil takıp oynamakta; sevinç çığlıkları atmaktalar. Olaya mezhep putperestliği gözüyle bakan sözde Sünni İslamcılar Ortadoğu'yu kana bulayan ''Büyük Şeytan'' ABD'den medet umma seviyesizliğe ducar olmuş vaziyetteler! Yeni Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu bugünkü köşe yazısında, ABD'den medet uman çaresiz ve seviyesiz sevinen islamcıların sevinme gerekçelerini bir bir sıraladıktan sonra; bu gerekçelerin kendisi için geçersiz olduğunu ve ABD'nin saldırma nedenini bu gerekçeler olmadığını; aksine ABD'nin katliam yapmasının gerekçesi Irak'taki Büyükelçisinin işgal edilmesi ve bunun sonucunda yerlebir olan prestijden dolayı olduğunu altını çizdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye artık yanlış güvenlik anlayışını terk etmiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye artık yanlış güvenlik anlayışını terk… 19 Ekim 2016 Çarşamba

Beştepe'de muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye artık yanlış güvenlik anlayışını terk etmiştir" dedi. "Bundan sonra sorunların kapımızı çalmasını beklemeyeceğiz" diyen Erdoğan, Musul meselesinin de bu anlayışla çözüleceğini kaydetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Biz ne Avrupa'ya ne Ortadoğu'ya ne de Afrika'ya sırtımızı döneriz Erdoğan: Biz ne Avrupa'ya ne Ortadoğu'ya ne de Afrika'ya sırtımızı… 16 Haziran 2016 Perşembe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de büyükelçiler ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu İş Konseyi başkanlarıyla iftarda buluştu. Erdoğan'ın gündeminde Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, vize muafiyeti ve terörle mücadele konuları vardı. İftar davetine Rusya Büyükelçisi de katıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Bu operasyonlara sonuna kadar devam edeceğiz Erdoğan: Bu operasyonlara sonuna kadar devam edeceğiz 18 Nisan 2016 Pazartesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda biz terörün bedelini ödemiyor muyuz, terörün bedelini ödüyoruz. Bakın bunca insan ölüyor. Tabii biz, burada duramayız. Sonuna kadar devam edeceğiz bu operasyonlara" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


''İran ile Suudi Arabistan arasındaki mesele mezhep değil rekabet'' ''İran ile Suudi Arabistan arasındaki mesele mezhep değil rekabet'' 08 Ocak 2016 Cuma

Şehir Üniversitesi İslami İslami İlimler Fakültesinden Prof. Mehmet Ali Büyükkara’ya göre, İran ve Suudi Arabistan arasında gittikçe artan ve bölgeye yayılan gerginlik mezhepsel nedenlerden besleniyor ama asıl nedeni mezhebî değil. Türkiye'nin tansiyonun düşürülmesinde önemli bir rol oynayabileceğini düşünen Büyükkara'ya İran-Suudi Arabistan gerginliğini sorduk. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özel güvenlikçiler kamuya geçebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özel güvenlikçiler kamuya geçebilir 09 Nisan 2015 Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel güvenlik personellerinden şartları uygun olanların emniyet teşkilatına alınabileceğini söyledi. İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, avukatların aranması, İran ile ilişkiler ve Fenerbahçe kafilesine düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili de konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran: Türkiye yanlış yolda, Ankara başarısızlığa uğramıştır İran: Türkiye yanlış yolda, Ankara başarısızlığa uğramıştır 28 Mart 2015 Cumartesi

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran’ı eleştiren ifadelerini değerlendirerek, "Türkiye doğru yolda değil" dedi. Burucerdi, “Türkiye’nin son yıllarda izlediği politikayı bir zincir olarak düşünürsek bu zincirin birçok halkasında Ankara başarısızlığa uğramıştır. Suriye, bunun en açık örneklerinden biridir. Ankara, Suriye yönetiminin değişmesini isterken yenilgiye uğradı. Irak’ta da benzer bir durumla karşılaştı” diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Raid Sallah üzerinden Nasrallah'a iftira! Raid Sallah üzerinden Nasrallah'a iftira! 04 Ağustos 2014 Pazartesi

Özelde Filistin genelde tüm İslam coğrafyasının ateş altında olduğu ve tüm Müslümanların birlikte hareket etmesi, Ümmet olması gerektiği bir dönemde, mezhebi bağnazlığı hastalık derecesine getiren sözde İslamcı grupların marjinal yayınlarıyla Müslümanlar arasında fithe tohumları ekmenin ve bu tip uydurma haberleri baş tacı etmenin ne İslama, ne Müslümanlara ne de Ümmete bir faydası olmadığı gibi yıkıcı bir yanı vardır. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cübebbeli: Ehli Sünnet'i kötülemek için IŞİD'in arkasında Şia var Cübebbeli: Ehli Sünnet'i kötülemek için IŞİD'in arkasında Şia var 21 Haziran 2014 Cumartesi

Cübebbeli Ahmet Hoca'ın Şia düşmanlığı sınır tanımıyor. IŞİD'in yaptığı katliamın sorumlusu yine Şia ollarak gösterdi. Konuşmasında 'Bilmiyoruz tabi bu işte şia'nın parmağı var diyorlar. İşte ehli sünnet böyle adamın kafasını keser, böyle yapar Avrupayı, gavurları korkutmak için yapıyorlar yani ehli sünnetten korksunlar, şia'ya yol versinler diye böyle bir şey duyuyorum..Yani böyle bir durum var; Adamın kafasını kesmişler top oyunyorlar. Böyle birşey hangi kitapta var' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Karadavi cuma hutbesinde İran ve Hizbullah'a adeta kan kustu Karadavi cuma hutbesinde İran ve Hizbullah'a adeta kan kustu 01 Haziran 2013 Cumartesi

Sözde 'Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı' Şeyh Yusuf El Karadavi, dün Katar'da Cuma namazında verdiği hutbede Suriye halkının Baas rejimine, İran'a ve Hizbullah'a karşı mutlaka zafer kazanacağını söyledi.Gücü yeten ve askeri eğitim almış Müslümanları Suriye'deki muhaliflerin yardımına koşmaya davet eden El Karadavi, 'Gücüm yetmiş olsaydı ben de gider onların safında savaşırdım' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Şia-Sünni birliği düşmanların umudunu kırıyor' 'Şia-Sünni birliği düşmanların umudunu kırıyor' 22 Ocak 2013 Salı

Kum İslami İlimler Merkezi taklit merciilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, Şia ve Sünni müslümanlar arasında birlik ve dayanışmanın sağlanmasının, İslam düşmanlarının umutsuzluğa kapılmasına neden olduğunu bildirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çakırgil: Bu uslûb, ne kadar ahlâkî ve İslamîdir? Çakırgil: Bu uslûb, ne kadar ahlâkî ve İslamîdir? 09 Aralık 2012 Pazar

Milat gazetesinde geçtiğimiz günlerde bir kalem sahibi, benim ismimi de zikrederek bir konuda bir yazı yazmış.. Yazı, bir okuyucu tarafından ‘e-mail’le gönderilince haberdar oldum.. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kamalak: Numan Bey hiç Milli Görüşçü olmadı Kamalak: Numan Bey hiç Milli Görüşçü olmadı 23 Temmuz 2012 Pazartesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, iktidar sahipleri ve onlara destek verenler arasında yol ve yön farkı bulunduğunu söyledi. Kamalak, Ak Parti ile adı geçen Kurtulmuş hakkında da yorum yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmet el Katip'ten yeni şii beyannamesi! Ahmet el Katip'ten yeni şii beyannamesi! 29 Haziran 2012 Cuma

Ahmed el-Katip Iraklı Şii alimlerdendir. Türkçede "Demokratik Hilafete Doğru, Nedenleri Tarihte Kalmış Siyasî Ayrılık SÜNNİLİK - ŞİİLİK İslam Birliği, ismiyle Mana Yayınlarında çıkmış bir kitapları bulunuyor HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İslami Amel Cephesi: Biz Hüseyni sünnileriz İslami Amel Cephesi: Biz Hüseyni sünnileriz 13 Ekim 2011 Perşembe

Lübnan İslami Amel Cephesi yöneticilerinden Hasan Dimyati, Şeyh Yusuf Harud ve Ahmed Nablusi ile Ortadoğu'daki gelişmeleri ve Lübnan'ı konuştu, HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran Kimliğinde Şiiliğin ve Tasavvufun Yeri - 2 İran Kimliğinde Şiiliğin ve Tasavvufun Yeri - 2 31 Mart 2011 Perşembe

Teorik açıdan Şiilik tasavvufa daha yakındır, zira içinde bazı güçlü batıni aidiyetleri ve öğretileri içerir. Sünni mezheplerinin itikadi, fıkhi ve kelami yapısı güçlü zahiri boyutlara sahiptir ve eğer bir kimse tasavvufa ilgiliyse doğrudan onlara bağlanmalıdır. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran kimliğinde şiiliğin ve tasavvufun yeri -1 İran kimliğinde şiiliğin ve tasavvufun yeri -1 27 Mart 2011 Pazar

İslam'ın başlangıcından itibaren İranlılar arasında Ehl-i Beyt sevgisi ortaya çıktı ve özellikle Kerbela hadisesi ve sonrasında yaşanan acı olaylar İranlılar arasındaki Ehl-i Beyt taraftarlığını iyice güçlü hale getirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hz.Hüseyin 'nasıl' yerine, 'niçin' öldürüldü? Hz.Hüseyin 'nasıl' yerine, 'niçin' öldürüldü? 18 Aralık 2010 Cumartesi

Güneş takviminin bu yılki 15-16 Aralık günleri, Ay takviminin Muharrem ayının 9 ve 10. günlerine rastlıyor.. Hicrî-qamerî 1432 yılına yeni girmiş bulunuyoruz.. Ve bu günler, Hicret’in 61. Yılında, Muharrem ayının 9 ve 10’ncu günlerinde noktalanan Kerbelâ Faciası’nın yıldönümü.. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler