Güncelleme: 05:22 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"karaciğer" Haberleri

Toplam 44 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Sağlık Bakanlığı'ndan artan grip vakaları ile ilgili açıklama Sağlık Bakanlığı'ndan artan grip vakaları ile ilgili açıklama 15 Ocak 2020 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Sağlık Bakanlığı'ndan, grip vakalarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Vaka sayıları ve artış hızı geçen yıllarla benzer oranda seyretmekte olup virüs tipleri ve pozitiflik oranlarında olağanüstü bir durum söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı. İstanbul’da H1N1 şüphesiyle hayatını kaybeden iki çocuğun ölüm sebebinin belirlenmesi için de inceleme başlatıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşte gripten korunmada etkili olan turpun 10 faydası İşte gripten korunmada etkili olan turpun 10 faydası 12 Şubat 2019 Salı

“Turp gibi olmak” deyimi sağlıklı insanlar için halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü turp içerdiği vitamin, mineral ve liflerle tam bir sağlık deposu olarak tanımlanıyor. Uzmanlar, bağışıklığı güçlendiren turpun, grip başta olmak üzere kış enfeksiyonlarından korunmada da etkili olduğunu söylüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


''Her 10 kişiden 9'unda diş eti hastalığı var'' uyarısı! ''Her 10 kişiden 9'unda diş eti hastalığı var'' uyarısı! 25 Kasım 2018 Pazar

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Diş ve diş eti hastalıklarının ülkemizin en önemli sağlık problemleri arasında yer aldığını belirten Diş Hekimi Ahmet Selvi’ye göre her 10 kişiden 9’unda diş eti hastalığı bulunuyor. İhmal edilen diş ve diş eti hastalıklarının ileride yol açabileceği maddi ve manevi sorunlar ise bir hayli fazla ve önemli. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kansere darbe vuran 6 önemli gelişme Kansere darbe vuran 6 önemli gelişme 07 Nisan 2018 Cumartesi

200’den fazla hastalığın ortak adı olan kanserle mücadelede doğru hastaya, doğru zamanda, doğru tedavinin uygulanması, hastanın şifa bulması ve hayatta kalması için en önemli kural. Kanser tedavisinde son yılların önemli gelişmelerinden biri olan genetik çalışmalar sayesinde hastanın ve tümörün genetik özellikleri belirlenerek en uygun ilaç seçilebiliyor. Kanda yapılan likid biyopsi testleri ile hedefe yönelik akıllı ilaçlar ve immünoterapi de onkologların elini güçlendiren gelişmeler arasında. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kansızlığa karşı alınması gereken 5 önlem Kansızlığa karşı alınması gereken 5 önlem 20 Aralık 2017 Çarşamba

Yorgunluk, halsizlik, nefes darlığı ve nabızda hızlanma gibi belirtilerle ortaya çıkan kansızlık tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Başta mide ve bağırsak kanseri olmak üzere birçok önemli hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilen kansızlık, yorgunluğa neden olduğu için yaşam kalitesini de düşürüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ramazan'da hangi gıdalar dinç tutar? Ramazan'da hangi gıdalar dinç tutar? 28 Mayıs 2017 Pazar

Tereyağı ve peynirin uzun süre tokluk hissi verdiğini belirten ve oruç tutacaklara önerilerde bulunan Prof. Canan Karatay, "Köy tereyağı ve peynir, oruç tutanlara güç, kuvvet ve dinçlik sağlar" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Prof. Tuğlular: Türkiye'de 22 bin kişi böbrek nakli bekliyor Prof. Tuğlular: Türkiye'de 22 bin kişi böbrek nakli bekliyor 12 Kasım 2016 Cumartesi

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Uzmanı Tuğlular, "Ülkemizde yaklaşık 25 bin hasta organ beklemektedir. Bunların 22 bini, son dönem böbrek yetmezliği hastalarıdır" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sigaranın en büyük zararı anne karnındaki bebeğe Sigaranın en büyük zararı anne karnındaki bebeğe 06 Şubat 2014 Perşembe

Sigaranın en büyük zararını anne karnındaki bebeğin gördüğünü belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Derya Yenibertiz, "Sigara kullanan annelerin bebekleri, kullanmayan annelerin bebeklerine göre, yüzde 10-15 kilo eksikliği ve zeka geriliği ile dünyaya gelebiliyor" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yüz, kol ve bacak da organ bağışı kartında Yüz, kol ve bacak da organ bağışı kartında 30 Mart 2013 Cumartesi

1 Nisan'dan itibaren yeni formatta düzenlenecek organ bağışı kartlarıyla kalp, karaciğer ve böbreğin yanı sıra artık yüz, kol ve bacak da bağışlanabilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kansere dur demenin 10 altın kuralı Kansere dur demenin 10 altın kuralı 28 Mart 2013 Perşembe

Kanser, dünyada ve ülkemizde en sık görülen ölüm nedenleri arasında kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer almaktadır. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Malulen emeklilik yönetmeliği sil baştan Malulen emeklilik yönetmeliği sil baştan 16 Mart 2013 Cumartesi

Malulen emeklilik yönetmeliğinin değiştirilmesi için çalışma başlatıldı. Böbrek nakli olanların mağduriyetinin ortadan kaldırılması planlanırken, birçok kronik hastalık da maluliyet kapsamına alınacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


4 kişiye umut oldu 4 kişiye umut oldu 26 Aralık 2012 Çarşamba

Antalya'da tartıştığı kişi tarafından tabanca ile vurulduktan sonra beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki Agit Gökalp'in bağışlanan organları, 4 kişiye hayat verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Soğuk ve rüzgar cildi yaşlandırıyor Soğuk ve rüzgar cildi yaşlandırıyor 18 Aralık 2012 Salı

Rüzgar ve soğuk havaya maruz kalmak cilt kuruluğuna neden olarak daha yaşlı bir görünüme davetiye çıkarabiliyor. Ancak basit ama etkili yöntemlerle ışıl ışıl bir cilde kavuşmak mümkün. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İnek sütüne ne zaman başlamalı? İnek sütüne ne zaman başlamalı? 15 Aralık 2012 Cumartesi

İnek sütü çocuklarda kansızlık ve sindirim sorunlarına neden olabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hepatit gençlerde daha tehlikeli Hepatit gençlerde daha tehlikeli 17 Kasım 2012 Cumartesi

Hepatit, genç yaşlarda hafif, ileri yaşlarda ise daha ağır seyreden bir hastalık. Yeni gelişen bağışıklık sistemleri mikrobu tanımadığı için hastalığın genç insanlarda kronikleşme oranı ise daha yüksek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Organ bekleyen hastaların sayısında artış Organ bekleyen hastaların sayısında artış 07 Kasım 2012 Çarşamba

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre 20 bine yakın böbrek, iki bine yakın da karaciğer nakli bekleyen hasta var. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Antibakteriyel sabundan bakteri çıktı! Antibakteriyel sabundan bakteri çıktı! 16 Ekim 2012 Salı

Günlük hayatta el temizliği için tercih edilen ürünlerin başında gelen antibakteriyel sabundan bakteri çıktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çocukları oyuncaklardan korumak gerek Çocukları oyuncaklardan korumak gerek 06 Eylül 2012 Perşembe

Kurşun, fitalat, dioksinler... Tüm bunlarla çocuklarımız oyuncaklar sayesinde tanışıyor... Peki çocukları nasıl koruyacağız? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Obama'nın sefalet içindeki kardeşi! (GALERİ) Obama'nın sefalet içindeki kardeşi! (GALERİ) 12 Ağustos 2012 Pazar

ABD Devlet Başkanı Barack Obama Beyaz Saray'da lüks içinde yaşarken, üvey kardeşi Kenya'nın başşehri Nairobi'nin varoşlarında son derece sefil şartlarda hayat mücadelesi veriyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Özkan: nakil yapmasaydık, bu kaybı yaşamazdık Özkan: nakil yapmasaydık, bu kaybı yaşamazdık 04 Mayıs 2012 Cuma

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, "Atilla Kavdır'a nakil yapmasaydık, bu kaybı yaşamazdık." dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler