Güncelleme: 01:39 TSİ 10 Nisan 2020 Cuma
Haberler

"Kanal İstanbul" Haberleri

Toplam 61 sonuçtan 41 ila 60 arası haber.
'Yeni CHP'nin siyasi tanımı Makyavelizm'dir!' - VİDEO 'Yeni CHP'nin siyasi tanımı Makyavelizm'dir!' - VİDEO 03 Mayıs 2011 Salı

Başbakan Erdoğan, TUSKON Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nda yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesine getirilen eleştirilere cevap verdi. Katılımcılara çalışmalar hakkında seslenen Erdoğan anamuhalefet partisini yerden yere vurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan'ın yeni projesi: UYP Erdoğan'ın yeni projesi: UYP 03 Mayıs 2011 Salı

Başbakan Erdoğan, İstanbul'un yerleşimini değiştirecek 'Kanal İstanbul' projesinin ardından diğer yeni bir proje için daha çalıştıklarını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanal İstanbul'a 30 milyar dolar teklif geldi Kanal İstanbul'a 30 milyar dolar teklif geldi 02 Mayıs 2011 Pazartesi

Başbakan Erdoğan, çılgın projeye bir Türk işadamının 30 milyar dolar vermeye hazır olduğunu açıkladı. Erdoğan, yeni kurulacak şehirlere İstanbulluların mecbur gideceklerini vurgulayarak "Niye? Deprem tehdidi var" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanalın üstesinden gelemeyen 7 padişah Kanalın üstesinden gelemeyen 7 padişah 02 Mayıs 2011 Pazartesi

Bugünlerde "Kanal İstanbul" ya da "Çılgın Proje" ismiyle gündeme gelen İstanbul'a kanal açma söylemleri esasen, Osmanlı'ya ait 5 asırlık bir proje. Marmara Denizi ve Karadeniz'i birleştirme projesi ilk defa Kanuni Sultan Süleyman devrinde tasarlanmış ve bu proje için de Mimar Sinan görevlendirilmişti HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çiçek'ten CHP'ye atasözlü Montrö yanıtı Çiçek'ten CHP'ye atasözlü Montrö yanıtı 30 Nisan 2011 Cumartesi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP'nin Kanal İstanbul'la ilgili olarak Montrö Boğazlar Anlaşmasına takılacağı iddialarına yanıt verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan'ın ekonomide çılgın projesi Erdoğan'ın ekonomide çılgın projesi 30 Nisan 2011 Cumartesi

Kamuoyunda Çılgın Proje olarak bilinen ve geçtiğimiz gün açıklanan Kanal İstanbul'a; Erdoğan ekonomide de çılgın bir proje ekledi. Peki ekonomistler ne diyor? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Milletin çakma Gandi'lere karnı tok' 'Milletin çakma Gandi'lere karnı tok' 30 Nisan 2011 Cumartesi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Biz düşünen, sorgulayan bir Türkiye istiyoruz. Atatürk gibi ileriyi gören bir gençlik, çılgın projeler üretebilecek bir Türkiye istiyoruz'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Müşteriye 'One minute' denmez Müşteriye 'One minute' denmez 30 Nisan 2011 Cumartesi

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da taksicilere hitap ediyor. Başbakan Erdoğan İstanbul için hedeflerini sıralarken vergi borçları ile ilgili açıklamada bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Projede rantiyeciler olmayacak Erdoğan: Projede rantiyeciler olmayacak 29 Nisan 2011 Cuma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Kanalistanbul projesi ile ilgili, ''Bu projede rantiyeciler olmayacak" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan'dan ''Ecevit iddialarına'' yanıt Erdoğan'dan ''Ecevit iddialarına'' yanıt 29 Nisan 2011 Cuma

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Dünyanın en büyük 5 'Çılgın Projesi' Dünyanın en büyük 5 'Çılgın Projesi' 29 Nisan 2011 Cuma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projesi 'Kanal İstanbul', eğer gerçekleşirse dünyanın yatırım maliyeti en yüksek projeleri arasına girecek. Manş Tüneli, Hong Kong Havalimanı gibi mega projeleri geride bırakan Kanal İstanbul'u yalnızca Gotthard Tüneli geçiyor. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım proje bedelinin 20 milyar lira olacağını söylerken, sektör uzmanları bu rakamın en düşük maliyet olacağını, köprü ve havalimanı ile yatırım tutarının 50 milyar doları bulabileceğini belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kamalak: Çılgın değil çalgın proje! Kamalak: Çılgın değil çalgın proje! 29 Nisan 2011 Cuma

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı, ''Kanal İstanbul'' projesinin kendilerine ait olduğunu savundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Osmanlı'nın en 'Çılgın Projesi' Osmanlı'nın en 'Çılgın Projesi' 29 Nisan 2011 Cuma

Osmanlı Devleti'nin de bir çılgın projesi vardı. İşte kroki ve tarihi belgeleri ile Erdoğan'ın çılgın projesinden önce benzer bir kanal düşleyen Osmanlı'nın projesi: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çılgın Proje seçim sonuçlarını etkiler mi? Çılgın Proje seçim sonuçlarını etkiler mi? 28 Nisan 2011 Perşembe

Erdoğan'ın dün açıkladığı ve Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyada gündem olan 'İstanbul Kanal' projesi seçim sonuçlarını etkiler mi? İşte araştırmacıların çarpıcı analizleri: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Murat Kekilli'den Erdoğan'a; Seni Çılgın Murat Kekilli'den Erdoğan'a; Seni Çılgın 28 Nisan 2011 Perşembe

Yazarından çizerine, siyasetçisinden sanatçısına herkesin gündeminde olan Erdoğan'ın açıkladığı 'Kanal İstanbul'a destek veren Murat Kekilli listeleri alt üst eden şarkısını hatırlattı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'a ikinci boğaz İstanbul'a ikinci boğaz 28 Nisan 2011 Perşembe

Karadeniz ve Marmara arasında yeni bir kanal açılacak, kanalın uzunluğu 40 kilometreyi bulacak, derinliği 25 metre, genişliği ise 150 metre olacak. Erdoğan, salondan çıkarken, "Bak bu proje Çatalca'ya hediye ona göre" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Deprem sıkıntısı da bitecek' 'Deprem sıkıntısı da bitecek' 28 Nisan 2011 Perşembe

Başbakan Erdoğan, bugün açıkladığı 'Kanal İstanbul'la ilgili bazı ayrıntılar verdi. İstanbul'daki deprem riskine değinen Erdoğan, projeyle ortaya çıkacak şehrin adını iki hafta içinde açıklayacağını ve kentsel dönüşüme yapacağı katkıyı anlattı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Daha açıklayacaklarım bitmedi Erdoğan: Daha açıklayacaklarım bitmedi 28 Nisan 2011 Perşembe

Başbakan Erdoğan, İstanbul'un batısında, Kanal İstanbul'un Marmara'ya açıldığı yerde kurulacak şehri ömüzüdeki iki hafta içinde açıklayacağını duyurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bahçeli, kaset sorusuna ne cevap verdi? Bahçeli, kaset sorusuna ne cevap verdi? 27 Nisan 2011 Çarşamba

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Biz kaset siyasetine itibar etmiyoruz'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


10 soruda Çılgın Proje 10 soruda Çılgın Proje 27 Nisan 2011 Çarşamba

Başbakan Erdoğan, sonunda Çılgın Projesi'ni açıkladı. NTVMSNBC ise projenin özelliklerini sizin için derledi... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler