Güncelleme: 05:26 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"Hak-İş" Haberleri

Toplam 24 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
2020 asgari ücret rakamı belli odu 2020 asgari ücret rakamı belli odu 26 Aralık 2019 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Asgari Ücret Tespit Komisyonu son toplantısını yaptı, asgari ücret ne kadar oldu sorusu da cevabını buldu. 2020 yılında asgari ücret net 2 bin 324 TL oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşçi mücadelesinden doğan bayram: 1 Mayıs İşçi mücadelesinden doğan bayram: 1 Mayıs 01 Mayıs 2018 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı, ABD'de işçilerin günlük çalışma süresinin 8 saate indirilmesi için 1884'te başlattığı mücadeleyle ortaya çıktı. Dünyanın birçok ülkesinde emek ve işçi bayramı adıyla kutlanan 1 Mayıs Türkiye'de ilk kez 1912 yılında İstanbul'da kutlandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da 1 Mayıs gösterilerinde 231 kişi gözaltına alındı İstanbul'da 1 Mayıs gösterilerinde 231 kişi gözaltına alındı 01 Mayıs 2016 Pazar

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sendikalar tarafından farklı illerde kutlanıyor. İstanbul'da kutlamaların adresi Bakırköy. Türk-İş Çanakkale'de, Hak-İş de Sakarya'da meydanlarda 1 Mayıs kutlaması yapıyor. İstanbul'da polis farklı noktalardaki gösterilerde 231 kişiyi gözaltına aldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


43 bin kamu işçisine  seyyanen zam 43 bin kamu işçisine seyyanen zam 05 Haziran 2015 Cuma

43 bin kamu işçisine 50, 75 ve 100 lira seyyanen zam müjdesi geldi. Bu yıl için yüzde 11.3'lük zam alan işçilere ayrıca 2014 ve 2015'te bir defa 500 liralık 'denge ödeneği' verilecek HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


1 Mayıs kutlamalarında Beşiktaş, Şişli ve Zincirlikuyu'da müdahale 1 Mayıs kutlamalarında Beşiktaş, Şişli ve Zincirlikuyu'da müdahale 01 Mayıs 2015 Cuma

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim’de kutlamak isteyen gruplara Beşiktaş, Şişli ve Zincirlikuyu’da müdahale edildi. Taksim’deki bir binadan çıkarak Atatürk Anıtı’nın önünde slogan atan grup, gözaltına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs'ı Konya'da kutladı Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs'ı Konya'da kutladı 01 Mayıs 2015 Cuma

Memur-Sen ile Hak-İş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü binlerce işçi ve memurun katılımıyla Konya'da kutladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gül: Görevimi devrederken müsterihim Gül: Görevimi devrederken müsterihim 28 Ağustos 2014 Perşembe

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de mazbatasını aldıktan sonra ant içerek görevine başladı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başkanlık Divanı'na iç tüzük kitapçığını fırlattı. Çankaya'daki törende konuşan Gül, "Görevimi devrederken müsterihim" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polisten müdahale Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polisten müdahale 01 Mayıs 2014 Perşembe

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim'de kutlamak için İstanbul’un çeşitli noktalarından yürüyüş yapan gruplara tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Önlemler nedeniyle iptal edilen bazı metrobüs, tramvay ve vapur seferleri de yeniden başladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kılıçdaroğlu: Cemaatlere karşı değiliz Kılıçdaroğlu: Cemaatlere karşı değiliz 16 Mart 2014 Pazar

Bir televizyon programında gençlerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin eski CHP olmadığını ifade etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Milyonlarca çalışanın beklediği haber geldi! Milyonlarca çalışanın beklediği haber geldi! 19 Aralık 2013 Perşembe

Hükümet, işçi ve işveren temsilcileri kıdem tazminatıyla ilgili son kez bir araya geldi ancak son toplantıdan da uzlaşma çıkmadı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kıdemde onay çıkmazsa binlerce kişi işsiz kalacak! Kıdemde onay çıkmazsa binlerce kişi işsiz kalacak! 22 Kasım 2013 Cuma

13 milyon işçiyi yakından ilgilendiren kıdem tazminatı görüşmelerinden geçtiğimiz günlerde sürpriz bir formül çıkarken sendikalar ise bu formüle de sıcak bakmadı.Hizmet İşveren Sendikası Başkanı Necmettin Şimşek ise uyardı: Yeni formüle onay verilmezse ve masadan eli boş kalkılırsa 5 yıl içinde binlerce firma yok olacak.. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sendikalardan askeri darbeye protesto Sendikalardan askeri darbeye protesto 05 Temmuz 2013 Cuma

Memur-Sen, Hak-İş, Mazlum-Der Mısır’daki askeri darbeyi protesto etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Âkil İnsanlar listesi 'gayrıresmi' olarak açıklandı Âkil İnsanlar listesi 'gayrıresmi' olarak açıklandı 03 Nisan 2013 Çarşamba

Âkil İnsanlar Komisyonu'nda sinema ve sanat dünyasının şöhretli isimleri de yer alacak. Hükümetin listesinde Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Yılmaz Erdoğan, Lale Mansur yer alıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


10 milyon emeklinin maaşı direkt evine gelecek! 10 milyon emeklinin maaşı direkt evine gelecek! 05 Aralık 2012 Çarşamba

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlik sisteminin sorunlarını çözecek kanunu düzenlemeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduklarını söyledi. SGK Başkanı Acar ise emeklilere güzel haber verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Eylemde biber gazı CHP vekilleri hastanelik etti Eylemde biber gazı CHP vekilleri hastanelik etti 09 Ekim 2012 Salı

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Tasarısı'nı protesto eden grup, TBMM'ye yürümek isteyince polis müdahale etti. Biber gazından etkilenen CHP’li Musa Çam hastaneye kaldırıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ankara ve Tunceli'de gazlı müdahale Ankara ve Tunceli'de gazlı müdahale 01 Mayıs 2012 Salı

Ankara Tandoğan'daki 1 Mayıs kutlamaları mehter takımının gösterisiyle başladı. TCDD önünde toplanan Eğitim-İş üyeleri, güvenlik barikatını aşmaya çalışınca, polis biber gazıyla müdahale etti. Tunceli'de yaşanan arbedeye de polisin müdahalesi gazla oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


1 Mayısçılar İETT duraklarının camları söktü 1 Mayısçılar İETT duraklarının camları söktü 01 Mayıs 2012 Salı

1 Mayıs İşçi Bayramı İstanbul Taksim Meydanı'nda kitlesel bir mitingle kutlanıyor. Kutlamalara katılacak gruplar üç koldan yürüyüşe hazırlanırken, Taksim'de güvenlik amacıyla İETT otobüs duraklarının camları söküldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tarihi davada 3. günde alınan kararlar Tarihi davada 3. günde alınan kararlar 06 Nisan 2012 Cuma

12 Eylül askeri darbesine ilişkin, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile emekli Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı davanın 3. duruşması sona erdi. İşte mahkeme heyetinin aldığı ara kararlar: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Çiçek: Anayasa 1 Nisan şakası olmasın Çiçek: Anayasa 1 Nisan şakası olmasın 02 Nisan 2012 Pazartesi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı bulunduğunu ifade ederek, "Umuyor ve inanıyorum ki bu anayasa sürecini siyaset kurumu bir nisan şakası haline getirmez." dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kurtulmuş: Fidan'a yapılan hareket iktidara yapıldı Kurtulmuş: Fidan'a yapılan hareket iktidara yapıldı 09 Şubat 2012 Perşembe

HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş: "Müsteşara yapılan hareket aslında sivil iktidara ve siyasete yapılmış yargısal müdahaledir'' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler