Güncelleme: 22:10 TSİ 16 Mart 2016 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Fed Başkanı Yellen'dan 'ihtiyat' mesajı

Fed Başkanı Yellen faiz kararının ardından yaptığı açıklamada "Faizin değiştirilmemesi global gelişmeleri yansıtıyor. İhtiyatlı hareket etmek uygun. Fed'in her toplantısı canlı, Nisan toplantısı da canlı olacak" dedi.
Fed Başkanı Yellen'dan 'ihtiyat' mesajı
Güncelleme: 22:10 TSİ 16 Mart 2016 Çarşamba

Fed Başkanı Janet Yellen, faizin sabit tutulması kararının ardından basın toplantısı düzenledi.

Yellen şu mesajları verdi:

"Enflasyonun iki üç yıl içinde hedefe ulaşmasını bekliyoruz. Global ekonomik gelişmeler risk oluşturmaya devam ediyor. Ekonomi için temel beklentiler Aralık ayından bu yana çok fazla değişmedi. Bu toplantıda politika duruşunu sürdürmede ihtiyatlı hareket etmeye karar verdik. Ekonomik büyüme dördüncü çeyrekten bu yana toparlanmış görünüyor. İstihdam piyasasında iyileşme için hala alan var.

Global ekonomi görünümlerine yönelik endişeler ABD'de finansal şartları sıkılaştırdı. Yurtdışı ekonomik büyüme beklenenden daha yavaş hızla ilerliyor. Faizin değiştirilmemesi global gelişmeleri yansıtıyor. Faizi değiştirmemek bize istihdam piyasası iyileşmesini doğrulama imkanı verecek. İhtiyatlı hareket etmek uygun.

FOMC kararları ekonomik verilere göre vermeye devam edecek. Toplantıdan toplantıya gelişmeler değerlendirilecek. Faiz artırım sayısı projeksiyonlarının düşürülmesi kredi şartlarında bir miktar sıkılaşmayı yansıtıyor. FOMC üyelerinin çoğu zaman içinde daha fazla faiz artırımı öngörmeye devam ediyor. Fed'in her toplantısı canlı, Nisan toplantısı da canlı olacak."

Haber kaynağı:

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler