Güncelleme: 17:26 TSİ 27 Şubat 2020 Perşembe
Haberler

"ÇED" Haberleri

Toplam 17 sonuçtan 1 ila 17 arası haber.
İmamoğlu: Kanal istanbul projesi ''ihanet değil cinayet'' İmamoğlu: Kanal istanbul projesi ''ihanet değil cinayet'' 25 Aralık 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal istanbul projesi için "ihanet değil cinayet" ifadelerini kullandı. Bakan Kurum'un İBB'nin meclis kararı olmadan tek taraflı çekilme hakkı olmadığına yönelik sözlerine de yanıt veren İmamoğlu, protokolün dönemin İBB Başkanı tarafından yetkisiz şekilde imzalandığını belirtti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanal İstanbul için ÇED raporu komisyondan geçti (Kanal İstanbul nedir, güzergahı neresi?) Kanal İstanbul için ÇED raporu komisyondan geçti (Kanal İstanbul nedir,… 23 Aralık 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Kanal İstanbul ile ilgili ÇED raporu inceleme değerlendirme komisyonunda kabul edildi. Maliyeti 75 milyar lira olarak hesaplanan projeyle ilgili ÇED raporu, 10 gün süreyle halkın görüşüne açıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İzmir'de suyun metreküp fiyatına yüzde 10 zam İzmir'de suyun metreküp fiyatına yüzde 10 zam 28 Kasım 2017 Salı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Ocak 2018'den geçerli olmak üzere, suyun metreküp fiyatına yüzde 10 oranında zam yapılmasını kararlaştırdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İzmir-Ankara arası otoyolu projesiyle 4.5 saate iniyor İzmir-Ankara arası otoyolu projesiyle 4.5 saate iniyor 14 Eylül 2016 Çarşamba

Ankara ile İzmir'i birbirine bağlayacak otoyolu projesiyle iki şehir arasındaki yolculuk süresi 8 saatten 4.5 saate düşecek. Proje 8 milyar dolara mal olacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Eroğlu'dan 'Cerattepe' açıklaması Bakan Eroğlu'dan 'Cerattepe' açıklaması 27 Şubat 2016 Cumartesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cerattepe’yle ilgili açıklama yaptı. Çevrenin korunması için tedbirler alındığını ifade eden Eroğlu, "Çevre ile uyumlu örnek bir proje olacak" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cerattep'deki madencilik faaliyetleri durduruldu Cerattep'deki madencilik faaliyetleri durduruldu 24 Şubat 2016 Çarşamba

Artvin'in Cerattepe bölgesindeki madencilik faaliyetleri, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar durduruldu. Başbakan Davutoğlu, yasa dışı gösterilere devam edilmemesi uyarısı yaptı, kamu düzeninin korunacağını taahhüt etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul Boğazı için yeni proje İstanbul Boğazı için yeni proje 13 Aralık 2014 Cumartesi

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı İstanbul Boğazı için yeni bir plan hazırlığında. Üçüncü Köprü'nün köprü ayağının bulunduğu yere dalga kıran ve liman yapılacağı bildirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


HDP'li Kaplan: Meydanlara çıkmayalım mı? HDP'li Kaplan: Meydanlara çıkmayalım mı? 11 Aralık 2014 Perşembe

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde HDP grubu adına konuşan Hasip Kaplan, Selahattin Demirtaş’a gösterilen tepkilere ilişkin “Siz baskı yasalarını getireceksiniz, polise öldürme emri vereceksiniz. Biz 'Meydanlara dökülürüz' dediğimiz zaman 'Sizi cinayetten sorumlu tutarız' desin. Bu muhalefet sussun mu, meydanlara çıkmayalım mı?” diye konuştu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Putin-Erdoğan görüşmesi sonrası doğalgaza indirim müjdesi Putin-Erdoğan görüşmesi sonrası doğalgaza indirim müjdesi 01 Aralık 2014 Pazartesi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında, doğalgazda yüzde 6 indirime gidileceğini açıkladı. İki liderin açıklamaları, Esad konusunda ise bir uzlaşmaya varılamadını ortaya koydu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Putin 10 bakanla Ankara'ya geldi Putin 10 bakanla Ankara'ya geldi 01 Aralık 2014 Pazartesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'ye günübirlik bir ziyaret gerçekleştiriyor. Esenboğa Havalimanı'na inen Putin ilk önce Anıtkabir'i ziyaret etti. Putin daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı. 10 bakanla Türkiye'ye gelen Putin'le görüşmelerde enerji ve ticaret ön planda olacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


3. Havalimanı ile ilgili mahkeme kararını verdi 3. Havalimanı ile ilgili mahkeme kararını verdi 17 Mart 2014 Pazartesi

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, 3. Havalimanı Projesi'ne ilişkin ÇED raporunun yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararı kaldırdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


DHMİ'den '3. havalimanı' açıklaması DHMİ'den '3. havalimanı' açıklaması 11 Şubat 2014 Salı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, mahkemenin ÇED kararının yürütmesini durdurduğu 3. havalimanıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bayraktar: HES'lerle bu iş olmaz nükleer santral şart Bayraktar: HES'lerle bu iş olmaz nükleer santral şart 21 Kasım 2013 Perşembe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin yılda 60 milyar dolardan fazla enerji ithalatı yaptığını belirterek "Nükleer santral yapmadan biz bu işin altından kalkamayız. HES'lerle bu iş olmaz" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Marmaray'da sehir içi bilet fiyatı belli oldu Marmaray'da sehir içi bilet fiyatı belli oldu 09 Ekim 2013 Çarşamba

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray'da uygulanacak bilet fiyatlarının şehir içi ulaşım fiyatları düzeyinde, 1,95 lira civarında olacağını söyledi. Yıldırım, İstanbulkart'ın Marmaray'da da geçerli olacağını belirtti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Meclis'ten 'varlık barışı'na onay Meclis'ten 'varlık barışı'na onay 22 Mayıs 2013 Çarşamba

Meclis Genel Kurulu, yapılan görüşmenin ardından "varlık barışı" düzenlemesinin de aralarında olduğu torba yasa tasarısını onayladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Munzur'daki HES'e iptal Munzur'daki HES'e iptal 14 Haziran 2012 Perşembe

Danıştay 13. Dairesi, Tunceli Munzur Vadisi'nde 1 baraj ve 2 Hidroelektrik Santrali (HES) için bir firmaya verilen elektrik üretim lisansının iptaline karar verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yıllık 10 milyon dolarlık projeye onay Yıllık 10 milyon dolarlık projeye onay 26 Mart 2012 Pazartesi

Trabzonspor, yıllık 10 milyon dolar gelir hedeflenen HES Projesi'nde uygunluk raporu aldı. Projede ihale aşamasına gelindi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler