Güncelleme: 06:57 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"bağışıklık sistemi" Haberleri

Toplam 41 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Gripten korunmak için 9 önemli kural! Gripten korunmak için 9 önemli kural! 22 Ocak 2020 Çarşamba

Aralarında, "domuz gribi" olarak bilinen H1N1 virüsünün de yer aldığı gribal enfeksiyonlar son günlerde 7’den 70’e pek çok kişiyi etkisine alırken, özellikle kalabalık ve kapalı ortamlar bulaşma riskini daha çok artırıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Balık yemenin 10 önemli faydası Balık yemenin 10 önemli faydası 13 Şubat 2018 Salı

Balık, zengin vitamin içeriği ve güçlü besin değeri bakımından hem çocukların hem de yetişkinlerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir gıda. Yaşadığı denize ve mevsimine göre değişmekle birlikte özellikle kış aylarında taze ve çok çeşitli olan balık, haftada en az 2-3 gün sofrada bulunmalı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Prof. Dr. Canan Karatay: Kristal saf kaya tuzu ömrü uzatır Prof. Dr. Canan Karatay: Kristal saf kaya tuzu ömrü uzatır 29 Aralık 2017 Cuma

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, insan vücudunun çalışması için gerekli olan 92 mineralden 84'ünün bozulmamış olarak kristal kaya tuzunda bulunduğunu ve bu tuzun ömrü uzattığını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanserde yeni tedavi umudu: Car T hücre tedavisi yönetemi Kanserde yeni tedavi umudu: Car T hücre tedavisi yönetemi 18 Temmuz 2017 Salı

Bilim insanları kanserle mücadelede yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalışıyor. Adı; car-t hücre tedavisi. Bu yöntemle, genetiği değiştirilmiş bir hücre sayesinde vücudun bağışıklık sisteminin çalıştırılması amaçlanıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ayva yemek için 10 önemli neden Ayva yemek için 10 önemli neden 11 Şubat 2017 Cumartesi

Kış sofralarının vazgeçilmezlerinden olan ayva oldukça lezzetli olmasının yanı sıra vitamin ve mineral deposu olarak sağlığımıza ve güzelliğimize de önemli katkılar sağlıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sütü 100 liraya çıkan eşek karaborsaya düştü! Sütü 100 liraya çıkan eşek karaborsaya düştü! 09 Şubat 2016 Salı

Manisa'da, 80 eşekten oluşan çiftliğinde eşek sütü üretip satan Türkan Eğriboyun, üretimi arttırmak için hayvan aradıklarını ancak 200 lira olan bir eşek için kendilerinden bin lira istendiğini söyleyerek fahiş fiyatlardan yakındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


''Portakalın suyunu değil kendisini tüketin'' ''Portakalın suyunu değil kendisini tüketin'' 29 Kasım 2015 Pazar

Portakalın kalp, göz, akciğer gibi organlara faydalı bir meyve olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, portakalın sıkılmadan tüketilmesi gerektiğini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Grip ve soğuk algınlığından korunmak için 8 pratik tavsiye Grip ve soğuk algınlığından korunmak için 8 pratik tavsiye 23 Kasım 2015 Pazartesi

Sonbahardaki ani ısı değişiklikleri vücudun bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Düşen bağışıklığın, fırsatçı hastalıklara kapı aralamaması için basit ama etkili önlemler almak gerekiyor. Diyetisyen Çağatay Demir’in önerisi; “Günde 2 litre su için, yarım saat yürüyün, lahana, brokoli, maydanoz, ıspanak, tere tüketimini arttırın ve şekerden uzak durun” şeklinde. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bulaşık makinesiyle ile ilgili ezber bozan araştırma! Bulaşık makinesiyle ile ilgili ezber bozan araştırma! 28 Şubat 2015 Cumartesi

İsveç'te yapılan bir araştırma bulaşıkları elde yıkamanın daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu. Zira, bulaşık makinesi, yararlı bakterileri de öldürüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gribe karşı etkin korunma yöntemleri Gribe karşı etkin korunma yöntemleri 08 Ocak 2014 Çarşamba

H3N2 virüsü Türkiye’de son 1 ayda nüfusun \%2'sini enfekte etti. Hastalık ağır seyrediyor, uzun sürüyor ve yakaladığını adeta ‘paçavraya’ çeviriyor. Peki gripten korunmak, yakalandığında bir an önce iyileşmek için neler yapılmalı? Fitoterapist Dr. Ümit Aktaş, “Kilit nokta vücut direncini güçlendirmek” diyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Alzheimerın 'genetik şifreleri' çözülüyor Alzheimerın 'genetik şifreleri' çözülüyor 05 Nisan 2013 Cuma

Uzmanlar, bazı genetik değişikliklerin hastalığa yatkınlığı artırdığını keşfetti HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İştah MS hastalığını etkileyebilir İştah MS hastalığını etkileyebilir 28 Mart 2013 Perşembe

Yale Üniversitesi araştırmacıları, açlığı kontrol eden nöronların, bağışıklık sistemindeki hücrelerin işleyişini de kontrol ederek enfeksiyon ve MS gibi otobağışıklık hastalıklarının gelişimine karşı bir savunma mekanizması oluşturduğunu belirledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Geniz eti çocukların büyümesine engel Geniz eti çocukların büyümesine engel 18 Mart 2013 Pazartesi

Kaliteli bir uyku çocuklar için büyüme ve öğrenmenin altın anahtarı. Uyku kalitesi iyi değilse büyüme hormonu az salgılanıyor. Kaliteli uykunun önündeki en büyük engellerden biri ise geniz eti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Fazla tuzun tetiklediği hastalık: MS Fazla tuzun tetiklediği hastalık: MS 07 Mart 2013 Perşembe

Yapılan araştırmada tuzun doğuştan gelen bağışıklık sistemiyle ilgili hastalıklarla bağlantılı olduğunu gösterdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Chavez'in durumu kritik Chavez'in durumu kritik 05 Mart 2013 Salı

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in sağlık durumunun akciğer enfeksiyonu nedeniyle kötüleştiği bildirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gripte antibiyotik kullanmayın! Gripte antibiyotik kullanmayın! 01 Şubat 2013 Cuma

Genellikle endişeye yer vermeyecek şekilde seyreden grip, zaman zaman çok ağır bir tabloya da dönüşebiliyor ve riskli gruplarda ölümcül olabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Şeker tüketimi gribe davetiye çıkarıyor Şeker tüketimi gribe davetiye çıkarıyor 31 Ocak 2013 Perşembe

Uzmanlar, grip ve enfeksiyonlardan korunmada ve tedavide bağışıklık sisteminin çok önemli olduğunu belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Meme kanserinde doğru bilinen 25 yanlış Meme kanserinde doğru bilinen 25 yanlış 25 Ocak 2013 Cuma

“Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar Eğitim Toplantısı 2013” kapsamındaki halka açık yapılan oturumda, konunun uzmanları meme kanseri hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kış hastalıklarına bitkisel kalkan Kış hastalıklarına bitkisel kalkan 16 Ocak 2013 Çarşamba

Uzmanlar, soğuk algınlığının ilk belirtilerinde ve gripte mürver, melisa, adaçayı, zencefil, karabiber meyvesi ve zencefil yapraklarından oluşan çayın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Dengesiz' havalarda çocuklar daha çok hastalanıyor 'Dengesiz' havalarda çocuklar daha çok hastalanıyor 07 Kasım 2012 Çarşamba

Mevsimsel şartlara çabuk adapte olamayan ve okullarda kalabalık bir ortamda bulunan çocuklar, havaların bir ısınıp bir soğuduğu bu günlerde daha çabuk hastalanabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler