Güncelleme: 02:59 TSİ 10 Nisan 2020 Cuma
Haberler

"Ayetullah Ali Hamaney" Haberleri

Toplam 65 sonuçtan 41 ila 60 arası haber.
Ali Hamaney'den IŞİD'e karşı mücadeleye onay Ali Hamaney'den IŞİD'e karşı mücadeleye onay 06 Eylül 2014 Cumartesi

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, Irak'ta faaliyet gösteren IŞİD'e karşı mücadeleye onay verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ali Hamaney: Batı Şeria da silahlanmalı Ali Hamaney: Batı Şeria da silahlanmalı 25 Temmuz 2014 Cuma

İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney, Batı Şeria'daki halkın da silahlanması gerektiğini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran'dan ABD'yi çılgına çeviren fotoğraf İran'dan ABD'yi çılgına çeviren fotoğraf 12 Mayıs 2014 Pazartesi

İran, iki yıl önce düşürdüğü gelişmiş Amerikan insansız hava aracı RQ-170 uçağının kopyasını yaptığını duyurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran'da Ruhani ile Hamaney arasında eşitsizlik tartışması İran'da Ruhani ile Hamaney arasında eşitsizlik tartışması 21 Nisan 2014 Pazartesi

İran Cumhurbaşkanı ile dini liderinin farklı düşündükleri konu, ülkedeki kadın – erkek eşitliği meselesi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'İnternette bekar erkek ve kızların sohbeti ahlaksızlık!' 'İnternette bekar erkek ve kızların sohbeti ahlaksızlık!' 08 Ocak 2014 Çarşamba

İran, internet üzerinden yapılan sohbetleri 'ahlaksızlık' olduğu gerekçesiyle yasakladığını iddia edildi. Ülkenin dini lideri Hamaney, yeni bir fetva yayınladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran'da nüfus artışını teşvik etmek için 'altın' teşvik İran'da nüfus artışını teşvik etmek için 'altın' teşvik 07 Ocak 2014 Salı

İran nüfus artışını teşvik etmek için harekete geçti. Doğum izninin süresi uzatıldı, çocuk sahibi olanlara altın dağıtılması da gündemde. Yetkililer, İranlılardan en az iki çocuk istiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Muhafazakarlardan ABD ve Ruhani'ye gözdağı Muhafazakarlardan ABD ve Ruhani'ye gözdağı 04 Kasım 2013 Pazartesi

İran'ın başkent Tahran'da, Batı ile yakınlaşmaya karşı çıkan muhafazakarlar sokağa döküldü. ABD elçiliğinin kuşatmasının yıldönümünde eski elçilik binası önünde toplanan göstericiler, Batı'yla yakınlaşma politikasına karşı çıktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Obama: İran, nükleer silah yapmaya bir yılı kaldı Obama: İran, nükleer silah yapmaya bir yılı kaldı 06 Ekim 2013 Pazar

ABD Başkanı Obama, İran'ın en az bir yıl içinde nükleer silah geliştirebilecek teknolojiye sahip olacağını ifade etti. Obama, İran ile son dönemdeki diplomasiye ise olumlu yaklaştığını dile getirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hamaney'den Ruhani'ye destek Hamaney'den Ruhani'ye destek 19 Eylül 2013 Perşembe

Ayetullah Hamaney'den, Ruhani'nin Batı'yla yeniden ilişkileri geliştirme yolundaki işaretlerine destek geldi HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hamaney'den ABD açıklaması Hamaney'den ABD açıklaması 11 Eylül 2013 Çarşamba

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Suriye'nin kimyasal silahlarının uluslararası denetim süreciyle ilgili, "Umarız ABD'nin Suriye karşısındaki yeni tutumu siyasi bir oyun değildir" dedi. Hamaney, ABD'nin "ciddi" bir yaklaşım içerisinde olduğunu umduğunu da söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran'ın yeni cumhurbaşkanı Ruhani göreve başladı İran'ın yeni cumhurbaşkanı Ruhani göreve başladı 04 Ağustos 2013 Pazar

İran'ın yeni cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, düzenlenen törenle resmen göreve başladı. Törende yaptığı konuşmada Batı'ya olumlu mesajlar gönderen Ruhani, "Hedefimiz her şeyden önce halkın yaşam standartlarını yükseltmek olacaktır" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İsrail Suriye'yi açık açık tehdit etti: Müdahale ederiz! İsrail Suriye'yi açık açık tehdit etti: Müdahale ederiz! 28 Ocak 2013 Pazartesi

İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom, Esed rejiminin elindeki kimyasal silahların muhalif güçlerin ya da Hizbullah'ın eline geçmesi durumunda müdahale edbileceklerini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan:Suriye için ümidim yok Erdoğan:Suriye için ümidim yok 30 Mart 2012 Cuma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran dönüşü bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Suriye'deki gelişmeler ve İran temaslarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, buradan 4+4+4 teklifinin görüşüldüğü Meclis'e gitti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hamaney: Müslüman kanı dökülmesinden rahatsızız Hamaney: Müslüman kanı dökülmesinden rahatsızız 29 Mart 2012 Perşembe

Başbakan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın ardından dini lider Hamaney ile görüştü. Görüşmede Suriye'deki gelişmelerden duyduğu rahatsızlığı aktaran Hamaney, "Müslüman kanı dökülmesinden rahatsızız" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran yakında dünyayı şok edecek! İran yakında dünyayı şok edecek! 11 Şubat 2012 Cumartesi

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün yaptığı açıklamada, “çok yakın bir zaman içinde nükleer alanda gerçekleştirdikleri büyük bir atılımı duyuracaklarını” belirtti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


ABD: İran'daki suikastları İsrail yaptı! ABD: İran'daki suikastları İsrail yaptı! 10 Şubat 2012 Cuma

İran'da son yıllarda gittikçe artan nükleer programlarda çalışan bilim adamlarına yönelik suikastların arkasında İsrail'in olduğu, ABD'li iki üst düzey yetkili tarafından doğrulandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


''Nükleer ve kitle imha silahları haramdır'' ''Nükleer ve kitle imha silahları haramdır'' 12 Ocak 2012 Perşembe

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, "Nükleer silah peşinde değiliz. Dini açıdan da onu doğru bulmuyoruz. Nükleer silah, haramdır; kitle imha silahları haramdır" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'İsrail'i yok etmek için füzeye ihtiyaç yok' 'İsrail'i yok etmek için füzeye ihtiyaç yok' 24 Kasım 2011 Perşembe

Dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in askeri danışmanı, istihbarat güçlerine dikkat çekti ve istemedikleri halde çıkacak olası bir savaşta, Hamas ve Hizbullah'ın da siyonist rejimi hedef alacağını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hamaney'den ABD'ye sert uyarı! Hamaney'den ABD'ye sert uyarı! 17 Ekim 2011 Pazartesi

İran dini lideri Hamaney, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisine yönelik suikast planı üzerine İran'a karşı alınacak herhangi bir önlemin kararlı bir yanıt bulacağını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Füze kalkanının amacı İsrail'i korumaktır!' 'Füze kalkanının amacı İsrail'i korumaktır!' 05 Ekim 2011 Çarşamba

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Türkiye'ye yerleştirilen füze savunma sisteminin, İsrail-İran arasında yaşanacak olası bir savaş durumunda İsrail'i korumayı amaçladığını öne sürdü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler