Güncelleme: 06:25 TSİ 21 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"Ahmet Türk" Haberleri

Toplam 132 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine operasyon (3 HDP'li başkan görevden uzaklaştırıldı) Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine operasyon (3 HDP'li başkan… 19 Ağustos 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. 3 büyükşehir belediye başkanlığı binası da polis çemberine alındı. Üç ilde de valiler, vekaleten belediye başkan vekili olarak atandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2 Mart 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 2 Mart 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 02 Mart 2019 Cumartesi

2 Mart'ta dünyada ve Türkiye’de neler yaşandı. Tarihte bugün hangi gelişmeler oldu? Dünya tarihine yer etmiş önemli olayları, 2 Mart’ta doğan ve hayatını kaybeden ünlü isimler kimler? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


KCK ana davasında karar açıklandı KCK ana davasında karar açıklandı 28 Mart 2017 Salı

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK ana davasında karar açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mesud Barzani HDP'li Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'la  görüştü Mesud Barzani HDP'li Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'la görüştü 27 Şubat 2017 Pazartesi

Pazar günü İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen Barzani, bugün de Ankara'da Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'la bir araya geldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


HDP'li Önder: IŞİD Allah'a inanıyor diye inanmayacak mısınız? HDP'li Önder: IŞİD Allah'a inanıyor diye inanmayacak mısınız? 14 Şubat 2017 Salı

HDP’nin Meclis grup toplantısında konuşan Sırrı Süreyya Önder, "Bir şey tutturmuşlar, 'HDP hayır diyor o halde biz evet demeliyiz.' IŞİD de Allah'a inanıyor, siz inanmaktan vaz mı geçeceksiniz?" diye sordu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmet Türk: Diyalogdan başka çözüm yok Ahmet Türk: Diyalogdan başka çözüm yok 06 Şubat 2017 Pazartesi

Sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, "Çözüm için diyalogdan başka bir seçenek yok” dedi. Türk, hastaneye giderken çekilen fotoğrafı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmet Türk tahliye edildi Ahmet Türk tahliye edildi 03 Şubat 2017 Cuma

Tutuklu bulunan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün tahliyesine karar verildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk tutuklandı Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk tutuklandı 24 Kasım 2016 Perşembe

17 Kasım'da Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı görevinden alınan ve 21 Kasım'da evinde gözaltına alınan Ahmet Türk tutuklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bitlis Belediyesi'ne operasyon! Eş başkanları gözaltında Bitlis Belediyesi'ne operasyon! Eş başkanları gözaltında 24 Kasım 2016 Perşembe

DBP'li Bitlis Belediyesi'ne sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Belediye Eş Başkanı Hüseyin Olan ve diğer Eş Başkan Nevin Daşdemir Dağkıran gözaltına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ve  Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak gözaltına alındı Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak… 22 Kasım 2016 Salı

Terör soruşturması kapsamında görevlerinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak gözaltına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk görevden uzaklaştırıldı Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk görevden uzaklaştırıldı 17 Kasım 2016 Perşembe

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevlerinden uzaklaştırıldılar. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


HDP'de hesaplaşma zamanı mı? HDP'de hesaplaşma zamanı mı? 15 Aralık 2015 Salı

Selahattin Demirtaş’ın “Erdoğan seviciler” sözleri HDP’de bugüne kadar hep kapalı kapılar arkasında süren bir tartışmayı ortaya çıkardı. Partide Kürt sorunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet ile ilişkiler konusunda ayrı düşünen iki grup var. Aralık ayındaki konferans ve Ocak ayındaki kongre bu grupların hesaplaşma zemini olacak gibi görünüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Doğu'da 2015 Genel seçimlerinde Kürtler AK Parti'den uzaklaştı Doğu'da 2015 Genel seçimlerinde Kürtler AK Parti'den uzaklaştı 09 Haziran 2015 Salı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde HDP 14 ilde birinci parti oldu. AK Parti aynı bölgelerde oy kaybına uğradı. Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan Kürt seçmenlerin siyasi tercihlerindeki değişimi inceledik. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hangi parti kaç belediye aldı? Hangi parti kaç belediye aldı? 02 Nisan 2014 Çarşamba

Türkiye'de halk yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti 49, CHP 13, BDP 10 ve MHP 8 ilde belediye başkanlığı kazandı. Mardin'de ise bağımsız aday ipi göğüsledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşte il il, ilçe ilçe seçim sonuçları İşte il il, ilçe ilçe seçim sonuçları 31 Mart 2014 Pazartesi

Türkiye'nin mega kenti İstanbul ve İzmir sürpriz yapmadı. İstanbul'da AK Parti Kadir Topbaş'la, İzmir'de CHP Aziz Kocaoğlu'yla açık ara ipi göğüsledi. Ankara'da ise yarış nefes nefeseydi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Resmi olmayan kesin sonuçlara göre 78 ilin başkanı Resmi olmayan kesin sonuçlara göre 78 ilin başkanı 31 Mart 2014 Pazartesi

Türkiye'de halk yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Saat 12.00 itibarıyla resmi olmayan kesin sonuçlar... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Diyarbakır'da Abdullah Öcalan'dan Nevruz mesajı Diyarbakır'da Abdullah Öcalan'dan Nevruz mesajı 21 Mart 2014 Cuma

Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan’ın mesajı okundu. Mektubunda barışa vurgu yapan Öcalan, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Yasal bir çerçeve kaçınılmaz olmuştur" ifadesini kullandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mardin'de ses bombası eylemcinin elinde patladı Mardin'de ses bombası eylemcinin elinde patladı 20 Mart 2014 Perşembe

Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen nevruz kutlaması sonrasında olaylar çıktı. Polise atmak istediği ses bombası elinde patlayan bir kişi yaralandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmet Türk özerklik konusunda net konuştu Ahmet Türk özerklik konusunda net konuştu 07 Mart 2014 Cuma

Barış ve Demokrasi Partisi, yerel seçimlerden sonra özerklik ilan edecekleri iddialarını reddediyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmet Türk: Mardin'den başkan adayı olacağım Ahmet Türk: Mardin'den başkan adayı olacağım 10 Aralık 2013 Salı

Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, Mardin'den BDP'nin desteği ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler